Uçaklı Karadeniz Turu

1.GÜN SAMSUN-ZİGANA


Sabah saat 05:45’de  Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup 07:15 uçağı ile Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS hava yolları ile Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra rehberimizin belirleyeceği bir noktada kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Samsun’u gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini ve M.Kemal Atatürk’ ün Samsun’ a çıktığı BANDIRMA VAPURU’ nu görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Gazi Müzesi’ne ulaşıyoruz. Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı“ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra Görele kemençe müzesini geziyoruz. . Bizi bekleyen minibüslerle, geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan ZİGANA YAYLASI’ na gidiyoruz.  ZİGANA YAYLASI etrafında, yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor. Akşam yemeği ve konaklama yayla tesisimizde.                                                                                                                                                                          


2.GÜN TRABZON ATATÜRK KÖŞK–AYASOFYA CAMİ MÜZESİ-UZUNGÖL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından TRABZON'a hareket ediyoruz. Karadenizin en muhteşem şehrini kuşbakışı seyre daldıktan sonra Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesini ziyaret edip, sonrasında Trabzon’a has olan gümüş işleme sanatı hakkında kazaziye atölyesinde bilgi ediniyoruz. Gümüşhane’nin gizli tacı, yeraltı dünyasının resim sergisi, mağaracılığın gizemli dünyası Karaca Mağarası, mağara değil adeta yeraltı sarayı durumundadır.. Burada geçireceğimiz güzel günün ardından  UZUNGÖL YAYLA’ sına doğru yola koyuluyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN RİZE BEZİ ATÖLYESİ – ÇAY FABRİKASI – ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI

Otelimizde alacağımız kahvaltısının ardından, Uzungöl’ den hareketle yağmur şehir RİZE’ ye hareket ediyoruz. Şirin Rize’ yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz, hemde alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Geçireceğimiz keyifli saatlerden sonra Daha sonra ÇAY FABRİKASI’ na uğrayarak, dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görüyoruz ve yetkililerden bilgi alıyoruz. Bu esnada bizlere ikram edilen çaylarımızı yudumlayarak, Karadeniz Çayı alışverişleri yapma şansımız olacak. Karadeniz’in sıcak insalarıyla geçirdiğimiz günümüze bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE’yle devam ediyoruz.Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtta mola veriyoruz. Tekrar, minibüslerimizle, şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ne doğru yol alıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları arasında yorucu olmayan keyifli yürüyüşlerle, ünlü PALOVİT ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz. Göz kamaştıran doğa manzaraları eşliğinde, AYDER YAYLASI’ na ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                                                                                                


4.GÜN BORÇKA - BATUM – TİYATRO BİNASI - BATUM LİMANI – MERYEM ANA KATEDRALİ

Sabah kahvaltımızın ardından, yönümüzü ARTVİN’ in ilçesi BORÇKA’ ya çeviriyoruz. Ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri olan, BORÇKA - KARAGÖL’ ü keşfe gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra, dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla, KARAGÖL’ e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan, KARAGÖL’ de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz.  sonrasında BATUM'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın Oniki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ters Ev, Ters Şişe Tarihi Orta Camii, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle  Avrupa meydanını  göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest  zaman  vereceğiz. Rehberimizin  belirlediği  saatte  aracımızda  buluşup  Sarp  Sınır Kapısı'n dan çıkış işlemlerini  yapıyoruz. Dolu dolu bir Batum turu ardından Hopa’da bulunan  otelimize  gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği konaklama otelimizde


5.GÜN ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜLER – SERA GÖLÜ – TRABZON

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolumuzu Arhavi ilçesi Ortacalar Bucağına 25 km. kala Arılı ve Küçükköy yol ayrımında bulunan birbirine dik gelecek şekilde planlanan iki köprüden meydana gelen Arhavi Çifte Köprülere çeviriyoruz.Her ikisi de tek gözlü ve yolunun eğimli olduğu taş köprüler grubuna girmektedir. Günümüze sağlam olarak ulaşmışlardır. Sera Gölü bir heyelan set gölüdür. Doğa harikası güzelliğe sahip Sera Gölü ülkemizde görülmesi gereken güzelliklerdendir. Göl etrafında keyifli yürüyüşler yaptıktan Tur 6 için 19:40 dönüş, Tur1, Tur2, Tur3, Tur4, Tur5, Tur7, Tur 8 için 20:10 uçağı ile dönüş yolumuza geçmek için TRABZON Havalimanına geliyor ve bir sonraki Lady Travel seyahatinde siz değerli misafirlerimizle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.                                                             


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Ulaşım ve Çevre Gezileri
Otellerde 3 Akşam yemeği 4 Sabah kahvaltısı
Lady Travel Profosyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahatiniz süresince otobüs içi ikramlar
 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Yolda alınacak tüm yemek ve içecekler
Öğle Yemekleri
Müze ören yeri, milli park ve teleferik ücretleri
Batumda akşam yemeği
Batum Turu
KARAGÖL Turu
UZUNGÖL Yaylası veya AY MEYDANI Turu minibüs ücreti
Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
 

NOT: Türkiye'nin önemli tarihi ve turistik inanç adreslerinden Sümela Manastırı restorasyon çalışmalarının bitmesi durumunda programın akışını bozmayacak şekilde uygun bir günde gezilecektir


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Uçaklı Karadeniz Turu - Yayla Konaklamalı

1.749,00 TRY

2.029,00 TRY

1.749,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1469 TRY
31 Temmuz - 04 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Uçaklı Karadeniz Turu - Yayla Konaklamalı

1.749,00 TRY

2.029,00 TRY

1.749,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1469 TRY
28 Ağustos - 01 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Uçaklı Karadeniz Turu - Yayla Konaklamalı

1.749,00 TRY

2.029,00 TRY

1.749,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1469 TRY
04 Eylül - 08 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.