Uçaklı Doğu Karadeniz Turu

1.GÜN

Sabah saat 05:00’de  Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup 06:25 uçağı ile check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS hava yolları ile Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra rehberimizin belirleyeceği bir noktada kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Samsun’u gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanı’nda bulunan ATATÜRK Heykeli’ni ve M.Kemal Atatürk’ ün Samsun’ a çıktığı BANDIRMA VAPURU’ nu görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Gazi Müzesi’ne ulaşıyoruz. Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye çıkmalı şu orduya bakmalı“ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra Görele Kemençe Müzesini geziyoruz. . Bizi bekleyen minibüslerle, geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan ZİGANA YAYLASI’ na gidiyoruz.  Zigana Yaylası etrafında, yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor. Ardından Giresun’a gidiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Giresun’daki otelimizde.                                                                                                                                                                       


2.GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından TRABZON'a hareket ediyoruz. Karadenizin en muhteşem şehrini kuşbakışı seyre daldıktan sonra Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesini ziyaret edip, sonrasında Trabzon’a has olan gümüş işleme sanatı hakkında “Kazaziye Atölyesi’nde bilgi ediniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  Trabzon’daki otelimizde.                                                                                                                                                                                                                


3.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, UZUNGÖL YAYLA’ sına doğru yola koyuluyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alpler’in güzelliğini kıskandıracak derecede. Uzungöl’ den ayrılarak yağmur şehir RİZE’ ye hareket ediyoruz. Şirin Rize’ yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (feretiko) Atölyesi’ne uğrayıp, hem bilgi alıyoruz, hemde alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Geçireceğimiz keyifli saatlerden sonra Çay Fabrika’ sına uğrayarak, dalından koparılan çayın geçirdiği evreleri görüyoruz ve yetkililerden bilgi alıyoruz. Bu esnada bizlere ikram edilen çaylarımızı yudumlayarak, “Karadeniz Çayı” alışverişi yapma şansımız olacak. Karadeniz’in sıcak insanlarıyla geçirdiğimiz günümüze bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE ile devam ediyoruz.Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtta mola veriyoruz. Tekrar minibüslerimizle,  göz kamaştıran doğa manzaraları eşliğinde, AYDER YAYLASI’ na ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder otelimizde.                                                                                                                                


4.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından, şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ne doğru yol alıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları arasında yorucu olmayan keyifli yürüyüşlerle, ünlü PALOVİT ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra BATUM'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nda giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisi’nden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ters Ev, Ters Şişe Tarihi Orta Camii, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle  Avrupa Meydanı’nı  göreceğiz. Batum bulvarında gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest  zaman  vereceğiz. Rehberimizin  belirlediği  saatte  aracımızda  buluşup  Sarp  Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini  yapıyoruz. Dolu dolu bir Batum turu ardından Hopa’da bulunan  otelimize  gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


5.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yönümüzü ARTVİN’ in ilçesi BORÇKA’ ya çeviriyoruz. Ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri olan, BORÇKA - KARAGÖL’ ü keşfe gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra, dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla, KARAGÖL’ e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan, KARAGÖL’ de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz. Ardından Arhavi ilçesi Ortacalar Bucağı’na 25 km. kala Arılı ve Küçükköy yol ayrımında bulunan birbirine dik gelecek şekilde planlanan iki köprüden meydana gelen Arhavi Çifte Köprüler’e çeviriyoruz.Her ikisi de tek gözlü ve yolunun eğimli olduğu taş köprüler grubuna girmektedir. Günümüze sağlam olarak ulaşmışlardır. Sera Gölü bir heyelan set gölüdür. Doğa harikası güzelliğe sahip Sera Gölü ülkemizde görülmesi gereken güzelliklerdendir. Göl etrafında keyifli yürüyüşler yaptıktan sonra Trabzon Havalimanı’na geçiyor ve 20:10 uçağı ile İzmir’e uçuyoruz. İzmir’e varışın ardından bir sonraki Lady Travel seyahatinde siz değerli misafirlerimizle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.                                                                  


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Ulaşım ve Çevre Gezileri

Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Lady Travel Profosyonel Rehberlik Hizmeti

 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Yolda alınacak tüm yemek ve içecekler
Öğle Yemekleri
Müze ören yeri, milli park ve teleferik ücretleri
Batum Turu
Zilkale, Palovit Şelalesi / Borçka & Karagöl Turu
Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
Karester Yaylası veya Demirkapı Yaylası
 

NOT: Türkiye'nin önemli tarihi ve turistik inanç adreslerinden Sümela Manastırı restorasyon çalışmalarının bitmesi durumunda programın akışını bozmayacak şekilde uygun bir günde gezilecektir


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Uçaklı Doğu Karadeniz Turu - Otelde Konaklama

2.199,00 TRY

2.499,00 TRY

2.199,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1899 TRY
15 Temmuz - 19 Temmuz İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Uçaklı Doğu Karadeniz Turu - Otelde Konaklama

2.199,00 TRY

2.499,00 TRY

2.199,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1899 TRY
30 Temmuz - 03 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Uçaklı Doğu Karadeniz Turu - Otelde Konaklama

2.099,00 TRY

2.399,00 TRY

2.099,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1799 TRY
26 Ağustos - 30 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.