Uçaklı Doğu Anadolu ve Gap Turu

1.GÜN

Sabah saat 04:30’da  Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Sun Express Hava Yolları’na ait 06:10 uçağı ile VAN’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben rehberimiz eşliğinde tur aracımıza yerleştikten sonra VAN’ ın merkezine gidiyoruz. Burada çeşitli lezzetlerden oluşan meşhur Van Kahvaltısı yapıyoruz. Ardından
uzaktan VAN KALESİ’ni (TUŞBA) görüp Edremit üzerinden GEVAŞ 'a ulaşıyoruz. İskeleden tekneye (ekstra) binerek 25 dakikalık mavi yolculukta VAN GÖLÜ üzerindeki, AKDAMAR ADASI ’na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilisenin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kuran-ı Kerim’ den alıntı sahnelerin ve mitolojik olayların taş kabartmalarını dikkatle inceliyoruz. Ardından Van merkeze dönüp Van Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Savat Gümüşçülüğü’nü görüp alışveriş için imkan tanıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van’daki otelimizde.
 


2.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, 2019 yılında Ilısu Barajı ile sular altında kalacağı söylenen HASANKEYF'e doğru yola çıkıyoruz. Giderken Batman Raman Dağı’ndaki ilk petrol kuyularını panaromik olarak görüyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası veriyoruz. Süryanilerin en önemli merkezlerinden biri olan küçük MARDİN olarak bilinen MİDYAT ’a hareket ediyoruz. Birçok dizinin çekildiği MİDYAT 'ta KONUK EVİ ve TELKARİ alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Mardin’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


3.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan, DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu MARDİN ARKEOLOJİ MÜZESİ,KASİMİYE MEDRESESİ, ULU CAMİİ, PTT EVİ gibi, Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları görerek, Mardin’ in dar sokaklarını (Abbaraları) ve taş mimarisini keşfediyoruz. Ardından Hasan paşa Kervansarayı ve Ulu Camii ziyaretlerini yapıp Diyarbakır’daki otelimize yerleşiyoruz.                                                    


4.GÜN

Sabah kahvaltısından sonra günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuzun durağı olan GÖBEKLİTEPE ’ye hareket ediyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlunun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın ilk tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuzu HARRAN ’a çeviriyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü Harran evleri’ni ziyaret ederken, Harran Kalesini, surlarını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek şanlı şehrimiz ŞANLIURFA ’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Şanlıurfa ‘daki otelimizde.


5.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Camii), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜRRAHMAN CAMİİ’ni ziyaret ederek güne başlıyoruz. Türkiye’nin en büyük barajı, GAP projesinin kalbi sayılan ATATÜRK BARAJI’na gidiyoruz. Etkileyici görüntülerin ardından ADIYAMAN‘a hareket ediyoruz.KÂHTA’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslerimize geçiyor ve Kommageneliler için önemli bir kutsal alan olan KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ’ne gidiyoruz. Cendere suyu üzerine kurulu Roma lıların yaptığı en geniş 2.köprü olan CENDERE KÖPRÜSÜ ’nde anılarımızı ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarımızı çektikten sonra 2150 metre yükseklikte olan NEMRUT DAĞI’na çıkıyoruz. 2000 yıldır güneşin doğuşu ve batışını izleyen ev heykelleri görüyor, gün batımını seyrettikten sonra  akşam yemeği ve konaklama için Adıyaman’daki otelimize yerleşiyoruz.


6.GÜN

Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, dolduran doğası ve tarihi dokusuyla, doğunun en güzel köşelerinden biri olan HALFETİ’ yi keşfe çıkıyoruz. Tekne turuna katılarak (ekstra) öğle yemeğimizi FIRAT NEHRİ’ nin muhteşem manzarası eşliğinde alıyoruz. Baraj gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kalesi ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Güneydoğu’ nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve milli mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP’e gidiyoruz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü tarihi TAHMİS KAHVESİ oluyor. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.


7.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Hristiyanlığın Kudüs dışında yayıldığı ilk kent olan ve antik dönemde, dünyanın en büyük 4. şehri, ANTAKYA’ ya ulaşıyoruz.  Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St. PIERRE KİLİSESİ’ne gidiyoruz. Panoramik olarak Antakya’yı görüntülüyoruz. Öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Daha sonra aracımıza geçiyor ADANA’ya gidiyoruz. , Türkiye` nin en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun bitiminde (uçak saatine göre) meşhur Adana Kebabı’ndan tatmak için mola veriyoruz. Daha sonra Adana Havalimanı’na geçiyor ve Sun Express 22:15 uçağı ile İzmir’ e uçarak, turumuzu sonlandırıyoruz. İzmir’e varışın ardından bir sonraki Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

NOT : Göbeklitepe aktif kazı alanı olduğu için zaman zaman Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ziyarete kapatılabiliyor. Bu sebepten dolayı gezinin yapılamaması durumunda acentemiz sorumlu olmamaktadır.


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Çevre gezileri
Lüks otobüslerle ulaşım
5-4* Otellerde Y.P konaklama
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu seyahat sigortası
Uçak bileti Gidiş - Dönüş


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri
Alkollü alkolsüz içecekler
Ekstra turlar ve şahsi harcamalar
Urfa sıra gecesi
Halfeti tekne turu
Nemrut Minibüs ücretleri
Akdamar adası geçiş tekne ücreti

NOT: Göbeklitepe aktif kazı alanı olduğu için zaman zaman Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ziyarete kapanabilir. Bu sebepten dolayı gezi yapılamaması durumunda acentemiz sorumlu değildir.
 


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri
Uçaklı Doğu Anadolu ve Gap Turu - Otellerde

2.850,00 TRY

3.085,00 TRY

2.850,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 2055 TRY
23 Mayıs - 29 Mayıs
Uçaklı Doğu Anadolu ve Gap Turu - Otellerde

2.850,00 TRY

3.085,00 TRY

2.850,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 2055 TRY
19 Eylül - 25 Eylül
Uçaklı Doğu Anadolu ve Gap Turu - Otellerde

2.850,00 TRY

3.085,00 TRY

2.850,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 2055 TRY
03 Ekim - 09 Ekim

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.