Uçakla Butik Adana & Antakya & Gaziantep

1.Gün

Sabah 05:30’da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra ile Sun Express Hava Yolları ile 07:00’de ki İzmir-Adana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Adana Şakir Paşa havalimanı’nda bizi karşılayan aracımıza bindikten sonra uygun bir yerde kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz…Keyifli kahvaltımızın ardından Türkiye’mizin 5. büyük şehri Adana’mızın sembolü olan ve yapıldığı tarihte Balkanların ve Orta Doğu’daki en büyük camii olma özelliğini taşıyan muhteşem mimarisiyle Sabancı Camii’ni ziyaret ediyoruz. Hemen ardından yine Adana’nın sembollerinden biri ve Seyhan Nehri’nin üzerine kurulmuş aktif olarak kullanılan dünyanın en eski ve uzun köprüsü olan Taş Köprü’yü ziyaret ediyor ve hatıra fotoğraflarımızı çekiliyoruz. Keyifli dakikaların ardından İskenderun ve Belen Geçiti’nden geçerek rotamızı lezzet diyarı olan Antakya’ya doğru çeviriyoruz. Antakya şehir merkezinde Uzun Çarşı’yı, ülkemizdeki en eski camii olan Habib-i Neccar Camii’ni görüyoruz, alışveriş ve yöresel lezzetler tatmak için verilen serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2.Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız muhteşem mozaikleri ile Antakya Arkeoloji Müzesi. Rehberimizin anlatımlarıyla mozaikler hakkında bilgiler alıyoruz ve müzenin en önemli eserlerinden biri olan muhteşem Antakya Lahdi’ni görüyoruz. Hemen ardından dünyada Hristiyan kelimesinin ilk kullanıldığı yer olan ve ilk kilise olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz, rehberimizden kilisenin önemi hakkında bilgiler aldıktan sonra bölgede en ilgi çeken yerlerden biri olan Vakıflı Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Bu güzel Ermeni köyünde alışverişlerimiz için verilen serbest zamanın ardından insan eliyle yapılan dünyanın en uzun tüneli olarak kabul edilen Titus Vespasianus Tüneli’ne ve Beşikli Mağara’sına gidiyoruz. Bu büyüleyici atmosferde harika fotoğraflar çektikten sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.


3.Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından dünyanın en zengin mutfaklarından birine sahip “Gazi” ünvanı almış kentimiz Gaziantep’te şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Bu güzel gezimizin ardından buradan ayrılarak Tarihi Tahmis Kahvesi’ne kısa bir kahve molası vermek için uğruyoruz. Ardından daracık sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. Sırasıyla; Elmacı Pazarı, Sedefçiler, Bakırcılar çarşılarını gezip serbest zaman veriyoruz. Mutfak Sanatları Müzesi’nde MSM (ekstra) Gaziantep’e özgü yöresel lezzetlerin tadına bakarak Gaziantep Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız Sun Express Havayolları ile 22:25’de hareket edip 00:15’te İzmir'e ulaşıyoruz. Bir başka Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz...


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Ulaşım

Otelde  yarım pansiyon konaklama    

Rehberlik hizmeti       

Uçak bileti         

Zorunlu seyahat sigortası                                                                                                                                 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı

Öğle yemekleri

Müze-Ören Yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Ekstra turlar ve şahsi harcamalar


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri
Uçakla Butik Adana & Antakya & Gaziantep - Otellerde

1.299,00 TRY

1.499,00 TRY

1.299,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1129 TRY
18 Eylül - 20 Eylül

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.