Otobüslü Karadeniz Turu

1.GÜN İZMİR-SAFRANBOLU

Akşam saat 18:00 Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu önünden, 18:30 Alsancak Merkez Ofis önü, saat 19:00 Karşıyaka Ofis önü 19:30 Bornova Kampüs önü hareket ile turumuz başlıyor. BALIKESİR, BURSA, KOCAELİ yolunu izleyerek, Safranboluya varıyoruz. 


2.GÜN SAFRANBOLU – KASTAMONU – SİNOP – SAMSUN

Sabah kahvaltı molası verdikten sonra ilk olarak HIDIRLIK TEPESİ’inden Safranbolu’yu seyredip Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden SAFRONBOLU EVLERİ hakkında rehberimiz tarafından bilgilendikten sonra, milli mücadelede çok önemli yer oynayan İnebolu-Ankara lojistik hattında, İnebolu’dan   başlayarak, kağnı kollarını çeken Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar, Necibe Nineler  ve  10  Aralık  1919  tarihinde  Anadolu’nun  ilk  kadınlar  mitingini  yapan  kadınlarına  kadar  anıtsallaşan  isimlere  ve efsaneleşen olaylara da imza atan şehrimiz Kastamonu’dayız. Göreceğimiz yerler arasında KASTAMONU KALESİ, ŞERİFE BACI ANITI, tarihi HÜKÜMET KONAĞI, SAAT KULESİ, ABDURRAHMAN PAŞA LİSESİ, NASRULLAH CAMİİ görülüyor. Kısa bir mola ardından belirlenen saatte otobüsümüzde buluşarak eski tarihi SİNOP CEZAEVİ’ ni gezmeye başlıyoruz.  Dileyen misafirlerimiz, SİNOP KALESİ’ nin en yüksek ve en geniş burcuna çıkıp, SİNOP manzarasını seyredebilirler. Daha sonra, bölgede en gelişmiş el sanatlarından biri olan kotra (maket gemi yapım atölyelerini) görerek, hediyelik gemi maketi alışverişleri yapıyoruz SAMSUN’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİ’ni görüyoruz. Sonrasında MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü 9.Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren ve Kurtuluş Savaşı’nın  başlamasına vesile olan Bandırma Vapurunu geziyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte otobüsümüzde buluşarak otelimize yerleşiyoruz.


3.GÜN SAMSUN-AKÇAABAT-LUSTRA KARESTER YAYLASI-UZUNGÖL YAYLASI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, ÜNYE’ yi takiben, Hekimoğlu’ nun vatanı FATSA-ORDU üzerinden, Ordu’da bulunan Teleferik ile Boztepeye çıkıyoruz.Tepeye vardığınızda Karadeniz’in ve aynı zamanda Ordu’nun harika manzarası ile karşılaşıyorsunuz. Yeşilin bol olduğu ve mavi ile buluştuğu bu ortamda yapılacak en güzel şeylerden biri elbette manzaranın keyfini çıkartmak oluyor.  AKÇAABAT’ a doğru yol alıyoruz. Akçaabat’ ın meşhur köftesinden öğle yemeğimizi aldıktan sonra,Karadeniz’e gelip görmeden gidemeyeceğimiz Lustra Karester Yaylası’na (ekstra) çıkıyoruz. Burada geçireceğimiz güzel günün ardından  UZUNGÖL YAYLA’ sında mola veriyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede. Göl etrafında keyifli yürüyüşler yaparak, serbest zaman veriyoruz. Ayrıca, kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ’ nün güzel görüntüsünü fotoğraflarımıza ekliyip Akşam yemeğimizi almak için otelimizde yerleşiyoruz.


UZUNGÖL-HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ-RİZE ATÖLYESİ-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-AYDER

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, minibüslerle otobüsümüze gidiyoruz. Hedefimiz 910 metre yüksekte doğa harikası Uzungöl. Öğle yemeği ve serbest zamanın ardından belirlenen saatte aracımızda buluşuyoruz. Kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan Hapsiyaş köprüsü’nün güzel görüntüsünü fotoğraflarımıza ekleyip Rize Bezi atölyesine uğruyoruz. Yolumuzu Ayder Yaylasına çeviriyoruz. Gelintülü şelalesi ve serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz


5.GÜN ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ BATUM

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor minibüslerle Zilkale ve Palovit Şelalesi gezimizi yapıp sonrasında BATUM'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın Oniki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ters Ev, Ters Şişe, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle  Avrupa meydanını  göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest  zaman  vereceğiz. Rehberimizin  belirlediği  saatte  aracımızda  buluşup  Sarp  Sınır Kapısı'n dan çıkış işlemlerini  yapıyoruz. Dolu dolu bir Batum turu ardından Hopa’da bulunan  otelimize  gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


6.GÜN BORÇKA-KARAGÖL-SÜRMENE-ZİGANA

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, yönümüzü ARTVİN’ in ilçesi BORÇKA’ ya çeviriyoruz. Ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri olan, BORÇKA - KARAGÖL’ ü keşfe gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra, dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla, KARAGÖL’ e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan, KARAGÖL’ de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz. Yönümüzü SÜRMENE’ ye çeviriyoruz. Bıçağı ile meşhur Sürmene’ de, bıçak atölyelerinde alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası, geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan ZİGANA YAYLASI’ na gidiyoruz. ZİGANA YAYLASI etrafında, yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor. Akşam yemeği ve konaklama yayla tesisimizde.

NOT: Türkiye'nin önemli tarihi ve turistik inanç adreslerinden Sümela Manastırı restorasyon çalışmalarının bitmesi durumunda programın akışını bozmayacak şekilde uygun bir günde gezilecektir.


7.GÜN GİRESUN-SAMSUN-AMASYA

Sabah kahvaltı sonrası GİRESUN- ORDU güzergâhını takip ederek, dünyaca ünlü kadın savaşçılar Amazonlar’ın memleketi TERME’ye geliyoruz. Öğle yemeği molası (ekstra) sonrasında SAMSUN üzerinden Şehzadeler şehri AMASYA’ya doğru yol alıyoruz. Burada gezip göreceğimiz yerler arasında; Yeşilırmak kıyısında geniş bir alanda Camii, Medrese ve Tabhane'den oluşan büyük bir yapı grubu olan II. BAYEZİT KÜLLİYESİ, Amasya il merkezinde Roma döneminden günümüze kalan tek köprü olan tamamı kesme taştan yapılmış ALÇAK KÖPRÜ, KIZLAR SAR AYI, KRAL MEZARLARI, SAAT KULESİ, BİMARHANE, AMASYA KALESİ ve Şehzade iken Amasya’da valilik yapan Osmanlı Sultanlarının heykelleri bulunmakta. Ardından otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


8.GÜN ÇORUM – ANKARA – AFYON – İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, yolumuzu ÇORUM’ da çeviriyoruz. Ünlü Çorum leblebisi aldıktan sonra, Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon üzerinden yolda verilen molaların ardından değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.                                                                                                                                        


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Ulaşım ve Çevre Gezileri
Otellerde 5 akşam yemeği, 6 sabah kahvaltısı
Lady Travel Profosyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahatiniz süresince otobüs içi ikramlar
 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Yolda alınacak tüm yemek ve içecekler
Öğle Yemekleri
Müze ören yeri, milli park ve teleferik ücretleri
Batum’da akşam yemeği
Batum Turu
KARAGÖL Turu ve KAYABAŞI Yaylası
ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ
Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
 

NOT: Türkiye'nin önemli tarihi ve turistik inanç adreslerinden Sümela Manastırı restorasyon çalışmalarının bitmesi durumunda programın akışını bozmayacak şekilde uygun bir günde gezilecektir.


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Otobüslü Karadeniz Turu - Yayla Konaklamalı

1.669,00 TRY

2.059,00 TRY

1.669,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 669 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1279 TRY
10 Ağustos - 17 Ağustos İzmir
Otobüslü Karadeniz Turu - Yayla Konaklamalı

1.669,00 TRY

2.059,00 TRY

1.669,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 669 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1279 TRY
24 Ağustos - 31 Ağustos İzmir
Otobüslü Karadeniz Turu - Yayla Konaklamalı

1.669,00 TRY

2.059,00 TRY

1.669,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 669 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1279 TRY
07 Eylül - 14 Eylül İzmir

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.