Otobüslü Gap Turu

1.GÜN

Akşam saat 17:00 Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu önü, 17:30 Alsancak Merkez ofis önünden, saat 18:00 Karşıyaka ofis önü 18:30 Bornova Ege Kampüs önünden  siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.


2.GÜN ADANA-ANTAKYA

Sabah saatlerinde Pozantı’da vereceğimiz serbest kahvaltının(ekstra) ardından Tekir Yaylaları'nı panoramik olarak görerek Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz. Adana gezimizde, Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü başlıca gezi noktalarımız olacak. Köprübaşında vereceğimiz molanın ardından, Türkiye'nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Camii gezisini yaptıktan sonra Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz. Burada gezeceğimiz yerler; Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. Pierre Kilisesi, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini görüp,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Camiini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                          


3.GÜN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü Tarihi Tahmis Kahvesi nde kısa bir kahve molası veriyoruz. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, İmam Çağdaş, Büyük Pasaj‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                    


4.GÜN HALFETİ-URFA-BALIKLIGÖL–HARRAN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, doğunun en güzel köşelerinden biri olan Karagül diye tabir edilen Halfeti’ yi keşfe çıkıyoruz. Tekne turuna katılarak (ekstra) öğle yemeğimizi FIRAT NEHRİ’ nin muhteşem manzarası eşliğinde alıyoruz. Baraj gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Şanlı şehrimiz ŞANLIURFA ’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Balıklı Göl (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), Rızvaniye Cami (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ’ni ziyaret ediyoruz.  Daha sonra Harran'a hareket ediyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü Harran evleri’ni ziyaret ederken, Harran kalesini, surlarını ve tarihin en eski İslam üniversitesi ’ni görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) sıra gecesi’ne gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama URFA ‘dakiotelimizde.                                                                                                                                                             


5.GÜN GÖBEKLİTEPE-MİDYAT-MARDİN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuzun durağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ‘nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuzu Midyat’a çeviriyoruz. Süryanilerin en önemli merkezlerinden biri olan küçük MARDİN olarak bilinen Midyat’a hareket ediyoruz. Birçok dizinin çekildiği MİDYAT 'ta Konuk Evi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan, Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu Mardin Arkeoloji Müzesi, Kasimiye Medresesi, Ulu Camii, Ptt Evi gibi, Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları görerek, Mardin’ in dar sokaklarını (Abbaraları) ve taş mimarisini keşfediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                                                                                                                               


6.GÜN HASANKEY-DİCLENEHRİ – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Küçük Saray, Tarihi Köprü’yü fotoğraflayıp, petrol kuyularını görerek Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, belkide son kez göreceğiniz Hasankeyf gezimizi tamamlayarak, KÂHTA ’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslerimize geçiyor ve Kommagene ’liler için önemli bir kutsal alan olan Karakuş Tümülüsü’ne gidiyoruz. Cendere suyu üzerine kurulu Roma ’lıların yaptığı en geniş 2.köprü olan Cendere Köprüsü’nde anılarımızı ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarımızı çektikten sonra 2150 metre yükseklikte NEMRUT DAĞI’na çıkıyoruz. 2000 yıldır güneşin doğu ve batışını izleyen ev heykelleri görüyor ve gün batımını seyrettikten sonra  Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.                                                                                                                               


7.GÜN KAHRAMANMARAŞ-KONYA-AFYON

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında,  yol güzergahımızda bulunan, Atatürk Baraj Göletini'ni görerek, rehberimiz tarafından baraj hakkında bilgilendirilip, milli mücadelemizdeki başarılarından dolayı Kahraman unvanıyla anılan kentimiz, Kahramanmaraş’ a doğru yola çıkıyoruz. Önce, Bakırcılar Çarşısı ve Sütçü İmam Heykeli’ni  görüyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından, meşhur dövme dondurmayı Yaşar Pastanesi’ nde yedikten sonra, Adana - Pozantı - Konya – Afyon - Uşak üzerinden sabaha karşı İZMİR’ e ulaşıyoruz.  Bir sonraki Lady Travel seyahatinde görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.                                                                                                                                               


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Çevre gezileri
Lüks otobüslerle ulaşım
5* ve 4* otellerde Y.P konaklama 5 gece
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Uçak bileti Gidiş - Dönüş
 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri
Alkollü alkolsüz içecekler
Ekstra turlar ve şahsi harcamalar
Urfa sıra gecesi
Halfeti tekne turu
Nemrut Minibüs ücretleri
 


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Otobüslü Gap Turu - 5-4* Otellerde

1.599,00 TRY

1.899,00 TRY

1.599,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 899 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1199 TRY
13 Nisan - 19 Nisan İzmir
Otobüslü Gap Turu - 5-4* Otellerde

1.599,00 TRY

1.899,00 TRY

1.599,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 899 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1199 TRY
27 Nisan - 03 Mayıs İzmir
Otobüslü Gap Turu - 5-4* Otellerde

1.799,00 TRY

2.099,00 TRY

1.799,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 0 TRY
2 - 6 yaşa kadar 899 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1199 TRY
02 Haziran - 08 Haziran İzmir
Otobüslü Gap Turu - 5-4* Otellerde

1.799,00 TRY

2.099,00 TRY

1.799,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 0 TRY
2 - 6 yaşa kadar 899 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1199 TRY
11 Ağustos - 17 Ağustos İzmir
Otobüslü Gap Turu - 5-4* Otellerde

1.599,00 TRY

1.899,00 TRY

1.599,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 899 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1199 TRY
21 Eylül - 27 Eylül İzmir
Otobüslü Gap Turu - 5-4* Otellerde

1.599,00 TRY

1.899,00 TRY

1.599,00 TRY
0 - 6 yaşa kadar 899 TRY
6 - 12 yaşa kadar 1199 TRY
12 Ekim - 18 Ekim İzmir

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.