Otobüsle Büyük Gap Turu

1.GÜN

Akşam saat 17:30’da Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 17:40 Bostanlı İskele önü, 17:50 Karşıyaka Yeni Anıt önü, 18:00 Girne LADY TRAVEL önü, 18:05 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 18:10 Girne MC Donald’s karşısı,18:30 Alsancak LADY TRAVEL Genel Merkez önü, 18:50 Üçyol Meydan önü, 19:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 19:20 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz. Kula, Afyon, Konya güzergahını kullanarak Adana’nın Pozantı ilçesine varıyor ve burada vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Çukurova’nın incisi Adana’ya hareket ediyoruz. Türkiye` nin en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Gaziantep’e gitmek için yola çıkıyoruz. Gaziantep’e varışımızın ardından öğle yemeğimizi alma üzere serbest zaman alıyoruz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü tarihi TAHMİS KAHVESİ oluyor. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama THE GREEN PARK GAZİANTEP otelimizde.


2.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuzun durağı olan GÖBEKLİTEPE ’ye hareket ediyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlunun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın ilk tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuzu HARRAN ’a çeviriyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü Harran evleri’ni ziyaret ederken, Harran Kalesini, surlarını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek şanlı şehrimiz ŞANLIURFA ’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Otelimize döndükten sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) yemekli SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz, konaklama Şanlıurfa‘daki HARRAN HOTEL otelimizde.


3.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, 2019 yılında Ilısu Barajı ile sular altında kalacağı söylenen HASANKEYF'e doğru yola çıkıyoruz. Giderken Batman Raman Dağı’ndaki ilk petrol kuyularını panaromik olarak görüyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası veriyoruz. Süryanilerin en önemli merkezlerinden biri olan küçük MARDİN olarak bilinen MİDYAT ’a hareket ediyoruz. Birçok dizinin çekildiği MİDYAT 'ta KONUK EVİ ve TELKARİ alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Mardin’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama RAMADA PLAZA BY WYNDHAM otelimizde.


4.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra VAN’a hareket ediyoruz. Van’a varışımızın ardından uzaktan VAN KALESİ’ni (TUŞBA) görüp Edremit üzerinden GEVAŞ 'a ulaşıyoruz. İskeleden tekneye (ekstra) binerek 25 dakikalık mavi yolculukta VAN GÖLÜ üzerindeki, AKDAMAR ADASI ’na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilisenin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kuran-ı Kerim’ den alıntı sahnelerin ve mitolojik olayların taş kabartmalarını dikkatle inceliyoruz. Ardından Van merkeze dönüp Van Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Savat Gümüşçülüğü’nü görüp alışveriş için imkan tanıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ELİTE WORLD VAN otelimizde.


5.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Doğu Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden olan VANı panoramik olarak görebileceğimiz bir tur gerçekleştiriyoruz. Turumuza, Urartular tarafından inşa edilmiş olan VAN KALESİ (TUŞPA KALESİ) ile başlıyoruz. Burada Urartuların tarihsel yolculuğu hakkında bilgi sahibi oluyor ve sonrasında, hem meşhur Van Kedilerini hem de takı sanatının Anadolu’daki öncü ustalarından Urartuların geleneksel motiflerini günümüze taşıyan örnekleriyle nam salmış ARUBANİ BEDESTEne konuk oluyoruz. Burada, arkeolojik kazılar sonrasında ortaya çıkarılan Urartu takıları örnek alınarak üretilen gümüş takıları görme ve alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Ardından Van merkezden ayrılıyor MURADİYE ŞELALESİ’ne gidiyoruz. İsmini, sınırları içinde bulunduğu Van’ın Muradiye ilçesinden alan şelale, Doğu Anadolu’nun en önemli doğal güzelliklerindendir. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Doğu Anadolu coğrafyasının en karakteristik özelliklerine şahit olacağımız bir yolculuk gerçekleştirerek, TENDÜREK DAĞI üzerinden AĞRI’nın DOĞUBAYAZIT ilçesine ulaşıyoruz. Burada, Kutsal kitaplarda ve efsanelerde adı geçen, ülkemizin en yüksek zirvesi AĞRI DAĞI’nı en güzel fotoğraflayabileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyor ve ardından Doğubayazıt ilçe merkezine devam ediyoruz. Çarşıda alacağımız öğle yemeğinin ardından BÜYÜK BAYAZIT PASAJInda alışveriş molası veriyor ve sonrasında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan; adeta bir kartal yuvası gibi, ovaya hakim bir nokta üzerine inşa edilmiş, Doğu Anadolu’nun Topkapı Sarayı olarak bilinen İSHAK PAŞA SARAYI’nı geziyoruz. Akabinde, Iğdır-Digor yolu üzerinden Serhat Şehrimiz KARS’a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği KARS KALE otelimizde.


6.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra KARS ŞEHİR MERKEZİNE 42 km uzaklıkta bulunan, Türkiye-Ermenistan sınırını belirleyen Aye hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Ani Şehri, Ortaçağ Bagratlı Ermeni Krallığı’na başkentlik yapmış ve akabinde onlarca medeniyetin iz bıraktığı çok kültürlü bir İpek Yolu şehridir. Burada ŞEHİR SURLARI, KİLİSELERİ ve Türklerin Anadolu’da inşa ettirdiği ilk camii olan MENUÇEHR CAMİİ’ gibi yapıları kapsayacak bir yürüyüş turu gerçekleştiriyor, ARPAÇAY NEHRİni fotoğraflıyoruz. Akabinde Kars Merkez’e devam ederek, KARS KALESİ, KARS ÇAYI, KÜMBET CAMİİ (ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ) ve EVLİYA CAMİİ’ni göreceğimiz panoramik turumuzu gerçekleştirdikten sonra Kars’a özgü peynir, bal vb ürünleri alışverişi için mola veriyoruz. Devamında Kars’tan ayrılarak Sarıkamış-Pasinler yolu üzerinden DADAŞLAR DİYARI ERZURUM’a gitme üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK ANITInı fotoğraflıyor ve 60 bin askerimize buzdan kefen giydiren Sarıkamış Harekatı’nın hikayesini dinliyoruz. Erzurum’a vardığımızda meşhur cağ kebabının bakıyoruz. Anadolu’da kurulan ilk Türk beyliği olan Satuklulardan günümüze kalan ÜÇ KÜMBETLER ile başlıyoruz. Devamında; Erzurum Kültür Mirası’nın en önemli yapılarından Selçukluların geleneksel mimari unsurlarıyla bezeli ÇİFTE MİNARELİ, ULU CAMİİ ve firuze renkli çinileriyle süslü minarelesi ve taç kapısıyla görenleri büyüleyen YAKUTİYE MEDRESESİ gezilerimizi gerçekleştiriyor ardından, oltu taşından tespih ve takı ürünleri bulabileceğimiz TARİHİ RÜSTEM PAŞA BEDESTENİnde alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Keyifle geçen günümüzün sonunda PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİndeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ERZURUM’daki PALAN HOTEL otelimizde.


7.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra MALATYA’ya hareket ediyoruz. Fırat Nehri’nin üzerindeki Keban Baraj Gölü’nde bulunan GÜLÜŞKÜR KÖPRÜSÜ ve KARAKAYA BARAJ GÖLÜ üzerindeki KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’nden geçerek ulaşacağımız Malatya’da öğle yemeği molamızı alıyoruz. Ardından, aracımızla gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında, önceden sizler için organize ettiğimiz minibüslerimize binerek 2134 m yükseklikte bulunan Nemrut Dağı Tümülüsü’nü gün batımı manzarasında görmek üzere yola çıkıyoruz. Malatya’nın dağ köylerinden geçerek gerçekleştireceğimiz yolculuk sonrasında NEMRUT DAĞI TÜMÜLÜSÜne ulaşıyoruz. Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için inşa ettirdiği kutsal alanlardan ve mezarının bulunduğu tümülüs yapısından oluşan bu eşsiz noktada tümülüs yapısını, Doğu ve Batı yönlerindeki teraslarda bulunan devasa tanrı heykellerini görüyor ve akabinde dünyanın en güzel gün batımı manzaralarından birini seyrediyoruz. Ardından tekrar bizleri bekleyen minibüslerimize geçerek Malatya merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MALATYA’daki RAMADA HOTEL otelimizde.


8.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ‘’DOĞU KRALİÇESİ’’ olarak adlandırılan, ortasından geçen Asi Nehri’nin hayat verdiği şehir ANTAKYA’ya devam ediyoruz. Geniş mozaik koleksiyonu, ‘’Antakya Lahdi’’ gibi eserleriyle dünyanın en önemli müzelerinden biri olan HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Antakya’nın yöresel lezzetlerini tattıktan sonra, şehrin sırtını yasladığı HABİB-İ NECCAR DAĞI eteklerindeki AZİZ PİERRE KİLİSESİ’ni ve ardından ülkemizin en eski camilerinden biri olan HABİB-İ NECCAR CAMİİ’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun devamında Tarihi Hatay Evleri arasında yürüyüş yapıyoruz ardından TARİHİ UZUN ÇARŞI’da kısa bir alışveriş molası veriyor ve akabinde Şelaleleri ve Defne Efsanesi ile ünlü yeşillikler içindeki Harbiye bölgesinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antakya’daki ANEMON ANTAKYA otelimizde.


9.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlamak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Adana-Pozantı-Afyon üzerinden gerekli molalarımızın aldıktan sonra İzmir’ ulaşıyor bir sonraki LADY TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Çevre gezileri

* Ulaşım

* 8 gece yarım pansiyon konaklama

* Profesyonel rehberlik hizmetleri

* Zorunlu seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Öğle yemekleri

* Ekstra turlar ve şahsi harcamalar

* Urfa Sıra Gecesi

* Nemrut Minibüs ücretleri

* Akdamar Adası geçiş tekne ücreti


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri
Otobüsle Büyük Gap Turu - 4* ve 5* Otellerde Konaklama

2.999,00 TRY

3.799,00 TRY

2.999,00 TRY
0 - 3 yaşa kadar 0 TRY
3 - 12 yaşa kadar 2699 TRY
01 Ekim - 10 Ekim

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.