Otobüs ile Batı Karadeniz Turu

1.GÜN

Akşam saat 20:30 Üçkuyular Pamukkale Yazıhanesi önünden, 20:50 Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi önünden, 21:10 Lady Travel Genel Merkez Alsancak önünden, 21:30 Karşıyaka Anıt Karşısından, 21:40 Girne Caddesi Lady Travel ofis önünden, 22:00 Bornova E.Ü.H önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz gerekli molalarımız sonrasında Karadeniz ile Marmara Bölgeleri’ni ayıran Bolu Dağı’nın oksijen dolu havası eşliğinde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Batı Karadeniz’in incisi Abant Gölü’ne varıyoruz. Abant Gölü etrafında aracımızla yapacağımız gezintiden sonra nilüfer çiçekleri ile bezenmiş gölün eşsiz manzarasını fotoğraflamak ve kısa bir yürüyüş yaparak doğayı daha yakından hissetmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından yöresel ürünlerin satıldığı otantik pazardan dilersek yöresel ürünler alarak tekrar yola koyuluyoruz ve Bolu ilinin kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyor, muhteşem manzaranın fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak sırasıyla Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’ü görerek doğanın bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’ndan ayrılarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Gerede, Karabük istikametini takip ederek ilk durağımız olan, Safranbolu’ya 6 km mesafede bulunan Yörük köyü’ne ulaşıyoruz. Burada yapacağımız gezi ile hem Yörüklerin tarihini öğrenme hem de geleneklerine ve yaşam tarzlarına yakından tanıklık etme şansını buluyoruz. Yörükköy gezimizi tamamladıktan sonra kısa bir yolculuk sonrasında Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda ilk olarak, Hıdırlık Tepesini ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde 1997’den bu yana yerini koruyan bu kenti, yüksekten görebileceğimiz ve fotoğraflar ile ölümsüzleştireceğimiz en güzel yer olan bu tepedeki molamızın ardından, otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2.GÜN

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve gezimize Tarihi Safranbolu Çarşısı ile devam ediyoruz. Buradaki ziyaretimizden sonra mimarisi ve zengin detayları ile 18. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş Osmanlı evlerinin en güzel ve eşsiz örneklerini keşfetmek üzere daracık ve tarih kokan sokaklarda yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve caminin bahçesindeki güneş saatini görüp rehberimizden bilgileri aldıktan sonra Yemeniciler Arastasına gidiyor, korda pişmiş Türk kahvelerimizi içerek günün tatlı yorgunluğuna kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Safranbolu şehir merkezine dönerek tarihi çarşıda lokum, sabun, yemeni, hediyelik eşya gibi alışverişlerimizi tamamlamak üzere serbest zaman alıyoruz ve ardından Safranbolu’ya birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Tokatlı Kanyonu’nu ziyaret etmek üzere kısa bir yolculuk yapıyoruz. Kanyon üzerinde bulunan ve Türkiye’deki örnekleri arasında ilk olma özelliğini taşıyan “Cam Teras” üzerine çıkarak bu güzel kanyonun fotoğraflarını çekme imkanı buluyoruz. Ardından rotamızı Karadeniz sahilinin incisi, güzel koyları ve kum plajları ile meşhur Amasra’ya çeviriyoruz. Kraliçe Amastris’in şehrine gidiyoruz ve Fatih Sultan Mehmet’in o meşhur “Lala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” sözü ile hayranlığını gizleyemediği bu şirin kenti keşfetmek üzere yola koyuluyoruz. Burada yaya olarak gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kemere Köprüsü, Tarihi Kale Surları, Çekiciler Çarşısı gibi kentin önemli noktalarını ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeğinde Amasra’nın lezzetli balıklarının tadına bakmak üzere balık restaunrantımıza gidiyoruz. Yemekten sonra, rehberimizin belirleyeceği zaman diliminde alışverişlerimizi tamamlayarak Amasra’dan ayrılıyoruz ve konaklamamızı da gerçekleştireceğimiz İzzet Baysal kenti olarak anılan Bolu’ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

.


3.GÜN

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Şehir merkezinde yapacağımız panoramik gezi ile şehir merkezini panoramik olarak gördükten sonra Batı Karadeniz’in eşsiz güzelliklerinden bir diğeri Gölcük ile güne başlıyoruz. Gölcük’te sabah kahvelerimizi içtikten sonra Bolu ve güzel doğası ile vedalaşıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir’e varışımızın ardından bir sonra ki Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüsler ile ulaşım

* Profesyonel Rehberlik hizmeti

* Seyahat sigortası

* Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze Ören yeri ve Milli Park ücretleri

* Yedigöller dolmuş ücreti 55 TL (zorunlu ekstra)

* Mollalarda ve otellerde ekstra yiyecek içecek harcamaları

* İlk gün yolda alınan sabah kahvaltısı


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri
Otobüs ile Batı Karadeniz Turu - Otellerde Konaklama

749,00 TRY

899,00 TRY

749,00 TRY
0 - 3 yaşa kadar 0 TRY
3 - 13 yaşa kadar 699 TRY
03 Eylül - 06 Eylül
Otobüs ile Batı Karadeniz Turu - Otellerde Konaklama

749,00 TRY

899,00 TRY

749,00 TRY
0 - 3 yaşa kadar 0 TRY
3 - 13 yaşa kadar 699 TRY
10 Eylül - 13 Eylül
Otobüs ile Batı Karadeniz Turu - Otellerde Konaklama

749,00 TRY

899,00 TRY

749,00 TRY
0 - 3 yaşa kadar 0 TRY
3 - 13 yaşa kadar 699 TRY
29 Ekim - 01 Kasım

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.