Küba Turu Ara Tatil İzmir Çıkışlı

03/04 NİSAN 2020 CUMA/CUMARTESİ İZMİR - İSTANBUL -HAVANA - CIENFUEGOS - TRINIDAD

03 Nisan akşamı saat 20:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İÇ HATLAR terminalinde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK2337 sefer sayılı uçağımız ile 22:00'de İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Saat 23:20'de varışımızı takiben, yine TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK183 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 03 Nisan’ı 04 Nisan’a bağlayan gece yarısı 02:35'de Havana'ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile aynı gün 08:05'de varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Küba'nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos'a doğru yola çıkıyoruz. Ada’nın  orta ve güney bölümünde yer alan şehrin tarihi merkezi 2005 yılından bu yana Unesco koruması altındadır. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alıyor ve yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan bu güzel şehir Cienfuegos'u geziyoruz. Turumuz sırasında Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz.  Şehri gezdikten sonra Trinidad'a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad'a varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde herşey dahil konseptinde.


05 NİSAN 2020 PAZAR TRINIDAD

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Gezimizin ardından Trinidad'ın sokaklarındaki gezilerinize devam etmek için  serbest zaman. Konaklama otelimizde her şey dahil konseptinde.


06 NİSAN 2020 PAZARTESİ TRINIDAD-SANTA CLARA-VARADERO

Kahvaltı sonrası Küba Devrim'inin en önemli cephesi olan ve Che'yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin'de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal'i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967'de Bolivya'da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero'ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama otelimizde herşey dahil konseptinde.


07 NİSAN 2020 SALI VARADERO

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Kesintisiz 20 kmleri bulan Karayiplerin muhteşem doğal plajlarında keyifli bir gün sizleri bekliyor. Konaklama otelimizde her şey dahil konseptinde.


08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA VARADERO-HAVANA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Havana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Havana'ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi'ni göreceğiz. Şehir turumuz esnasında Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda, konaklama otelimizde.


09 NİSAN 2020 PERŞEMBE HAVANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu için otelimizden hareket edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio'ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi'nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda, konaklama otelimizde.


10 NİSAN 2020 CUMA HAVANA

Sabah kahvaltımızın ardından Klasik Amerikan Arabaları Turu için hareket ediyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika'dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile 2 saat boyunca geziyor ve Küba'nın dokusunu yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuz esnasında öğle yemeğimizi  lokal bir restoranda aldıktan sonra Havana’daki gezilerimizi tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Küba’daki bu son akşamı Havana'nın en meşhur gece kulübünde yemek ve Buena Vista Social Club grubunun Küba müziği eşliğinde eğlenerek geçirebilirler. Konaklama otelimizde.


11 NİSAN 2020 CUMARTESİ HAVANA-İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından havaalanına transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK 183 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 09:35'de İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket ediyoruz. Uçuşumuz Karakas Stoplu olacaktır. Karakas’da uçaktan inilmeden 1 saat bekleme olacaktır. Gecelememiz uçakta.


12 NİSAN 2020 PAZAR İSTANBUL-İZMİR

Yerel saat ile 08:30'da İstanbul'a varışımızın ardından TÜRK HAVA YOLLARI’nın  TK 2320 sefer sayılı 11:00'de kalkacak uçuşu ile İzmir’e hareket. Varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

-İZMİR / İSTANBUL (YENİ HAVALİMANI) / HAVANA

HAVANA (KARAKAS STOPLU) /  İSTANBUL (YENİ HAVALİMANI) / İZMİR

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR

ve KÜBA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-3 GECE HAVANA’DA MEMORIES MIRAMARA 4* VB

OTELDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

-2 GECE TRINIDAD’DA MEMORIES TRINIDAD DEL MAR 4* VB

OTELDE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

-2 GECE VARADERO’DA MEMORIES 4* VB

OTELDE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

-ÖĞLE YEMEKLİ HAVANA ŞEHİR TURU (1 İÇECEK DAHİL)

-ÖĞLE YEMEKLİ CIENFUEGOS ŞEHİR TURU (1 İÇECEK DAHİL)

-ÖĞLE YEMEKLİ SANTA CLARA TURU(1 İÇECEK DAHİL)

-VINALES &PİNAR DEL RIO TURU VE ÖĞLE YEMEĞİ

-KLASİK AMERİKAN ARABALARI TURU VE ÖĞLE YEMEĞİ

-HAVANA’DA 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ(LOKAL RESTORANDA VEYA OTELDE)

-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-KÜBA VİZESİ : € 45

(YEŞİL PASAPORTAA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL)

(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL,

VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ: €  25 (70 yaş üzeri € 50.-)

-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ


Kalkış - Dönüş Tarihleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.