İzmir Çıkışlı Uçaklı Balkanlar ARA TATİL

1.GÜN CUMARTESİ İZMİR - İSTANBUL YENİ HVLM. - ÜSKÜP

Cuma’yı Cumartesi’ye bağlyan gece sabaha karşı saat 03:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İÇ HATLAR terminalinde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK2305 sefer sayılı uçağımız ile 04:30'da İstanbul Havalimanı’na (yeni) hareket ediyoruz. Saat 05:45'de varışımızı takiben, yine TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1003 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 08:30'da Üsküp’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:10'da varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben

TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Üsküp turumuza başlıyoruz. Üsküp Kalesi, Makedonya Meydanı, Vardar Nehri üzerindeki tarihi Taş Köprü, Kapı Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Davut Paşa Hamamı, Sultan Murat Camii, Tarihi Saat Kulesi, İsakiye Alaca Camii, Gazi İsabey Camii ve tarihi çınar, Murat Paşa Camii, Eski Tren Garı ve Eski Çarşı şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasındadır (sergi salonu, müze olarak kullanılan ve restorasyonu süren binalar ve camiler dışarıdan görülecektir). Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Üsküp'deki otelimizde.


2.GÜN PAZAR ÜSKÜP - (BİTOLA / MANASTIR - RESNE) - (TETOVA / KALKANDELEN) - OHRİD

Sabah kahvaltımızı takiben Ata'mızın izlerini bulacağımız turumuz için Resne- Bitola / Manastır'a hareket ediyoruz. TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ turumuzda ilk durağımız Resne; İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri olan Resne'li Niyazi Bey'in evi ve yaptırdığı Saray Binası'nda fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolumuza devam ediyor ve Manastır'a ulaşıyoruz. Makedoncada da Manastır anlamına gelen 'Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi ve içindeki Atatürk Müzesi, Haydar Kadı Camii, Mehmet Ağa Camii, Bedesten, Eski Çarşı, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Manastır turumuz sonrasında Makedonya'nın 3. Büyük şehri Tetova / Kalkandelen'e hareket. TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ yapılacak turumuzda 15. yüzyılda yapılmış Alaca Camii ziyaret edeceğimiz çok önemli bir Osmanlı yapıtı. Caminin gerek dışında gerekse içinde inanılmaz bir el işçiliği mevcut. Rengarenk motifler ve desenler, caminin isminin hakkını veriyor gerçekten. Alaca Camii’deki ziyaretimizin ardından bu kez Ohrid’e hareket ediyoruz. Konaklama Ohrid Gölü yakınlarındaki otelimizde.


3.GÜN PAZARTESİ OHRİD (STRUGA)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid'de şehir turumuz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz Panteleymon Kilisesi (aşağıdan) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Struga turumuz. Bu turumuzda Ohrid Gölü'nün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Çarşı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid'e dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


4.GÜN SALI OHRİD - TİRAN - ISKODRA/PODGORICA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Tiran turu için Arnavutluk'a doğru yola çıkıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tiran turumuzun ardından yolumuza devam ediyoruz. Konaklama İskodra/Podgorica yakınlarındaki otelimizde.


5.GÜN ÇARŞAMBA PODGORICA- (PERAST - KOTOR - BUDVA) - MOSTAR

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Perast - Budva - Kotor turumuz için Karadağ sahillerine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.  Gezimiziğn ardından bu kez Kotor'dayız. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan devletleri ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tarih ve doğası ile turistik bir cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor turumuzu takiben körfezin nefes kesen manzaraları eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Son durağımız Kotor körfezinde eşsiz güzellikteki bir

Karadağ kasabası, Perast. Kıyıya yaklaşık 1 mil uzaklıktaki 2 küçük ada, Perast'ın tarihi taş evlerine bakar. İki adanın birisinde tarihi Kilise, diğerinde Manastır bulunur. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Perast'ın doyumsuz manzarasını geride bırakıp  Mostar yakınlarındaki otellerimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.


6.GÜN PERŞEMBE MOSTAR - (BLAGAJ - POÇİTEL) - SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Mostar turumuz. 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar 600 yıllık geçmişe sahip. Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehridir Mostar. Şehri tanıtan yürüyüş turumuzdaki ilk durağımız, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü. Ardından Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii ve Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Blagaj - Poçitel turumuz. Blagaj, Bosna'nın içinden de geçen “Neretva” nehrinin doğduğu yer. Blagaj'ı önemli kılan ise hemen su kaynağının bulunduğu mağaranın yanı başında bulunan “Blagaj Tekkesi”. Bölge 1465'de Osmanlıların eline geçtiği dönemde kurulan bu Bektaşi Tekkesi, bölgenin yerel halkı olan Boşnakların hızla Müslümanlığı seçmesinde büyük rol oynadı. Blagaj Tekkesi'nin bir de çok önemli kahramanı var: Sarı Saltuk... Sarı Saltuk, Fatih Sultan Mehmet'in oğlu Cem Sultan'ın himayesinde derlenen ve 'Saltukname' adıyla da bilinen halk efsanesinin kahramanı... Anadolu'nun ve Rumeli'nin fethi sırasında önemli rol oynayan, efsaneleştirilmiş bir Bektaşi babası... Güçlü, korkusuz, ama bir o kadar da bağışlayıcı ve hakkaniyetli bir kahraman olan Sarı Saltuk, bu özellikleriyle birçok coğrafyada halkın sevgilisi olmuş. Hatta sadece Müslümanlar için değil Hıristiyanlar için de önemli bir kahraman. Bu yüzden Blagaj Tekkesini her dinden yüz binlerce kişi ziyaret ediyor.

Blagaj'ın muhteşem doğasını ve Blagaj Tekkesinin efsanelerini arkamızda bırakıp UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde de yer alan Osmanlıların sınır kasabası, Poçitel'e hareket ediyoruz. Boşnakça 'Başlangıç Noktası' demek olan Poçitel, Osmanlı'nın batıdaki en büyük rakiplerinden olan Venedik'lilere bağlı Dubrovnik ile sınır komşusuydu. Tamamen taştan inşa edilmiş bu sınır kenti, Osmanlı'nın askeri mimari dehasının en iyi örneği. Nehir kenarından başlayan ve oldukça dik bir yamaç ile yükselen kent, en tepede bulunan kalesiyle aslında tam bir geçilmez kent hüviyetinde... Kabul etmek gerekir ki Osmanlılar Poçitel'i, aynı Mostar gibi, Avrupa ülkelerine gücünü göstermek için oldukça görkemli inşa etmiş. Büyük, güçlü ve içinde her türlü yaşam alanlarının bulunması sebebiyle Poçitel, benzersiz bir sınır karakolu kenti. Gezilerimizin ardından konaklama Saraybosna yakınlarındaki otelimizde.


7.GÜN CUMA SARAYBOSNA-BELGRAD

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ  Saraybosna şehir turumuz. Şehir iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuştur. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış olsa da kent halen güzelliğini büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna'da yapacağımız panoramik şehir turumuzda meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı hanı; Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin Avusturya - Macaristan yönetimi altında kaldığı dönemde yapılan batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Belgrad’a hareket. Varışımızı takiben konaklama Belgrad yakınlarındaki otelimize.


8.GÜN CUMARTESİ BELGRAD (NOVI SAD)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Belgrad şehir turumuzda sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan şehir turu görülecek yerler arasındadır. Şehirdeki kapsamlı gezimizin ardından öğleden sonra TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Novi Sad turumuz. Takma adı Sırp Atinası olan şehir 19. yüzyılda, Sırp kültür başkenti olmuştur. 19. yüzyılın sonunda ve 20. yüzyılın başında hemen hemen her Sırp romancı, şair, hukukçu ve gazeteci Novi Sad'da yaşamış veya çalışmıştır. Günümüzde, Novi Sad Sırbistan'ın ikinci kültür merkezidir ve kentin yetkilileri, sayısız kültürel etkinlikler ve müzik konserleri ile şehri daha cazip hale getirmektedirler. Novi Sad'ın en tanınmış yapısı, kent ve kentin doğal manzarasına hakim olan Petrovaradin Kalesi'dir. Turumuzun ardından geri dönüş yolculuğumuz için Belgrad Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1084 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 20:25'de İstanbul yeni havalimanına hareket ediyoruz. Yerel saat ile 00:10'da varış ve 02:00'de kalkacak, TÜRK HAVA YOLLARI TK 2354 sefer sayılı uçuşumuz ile İzmir’e hareket. İzmir’e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

-İZMİR / İSTANBUL YENİ HVLM. / ÜSKÜP ve

BELGRAD / İSTANBUL YENİ HVLM. / İZMİR

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE

YENİ HAVALİMANI AKTARMALI UÇUŞLAR 

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI

ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLERDE TOPLAM

7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA  -12 ADET TUR

-SEÇİLEN KATEGORİDE OTELLER

-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL)

(uçuştan önce müşterimizce bankaya yatırılmalıdır)

-SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK

GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30)

-İSTEĞE BAĞLI TURLAR & OTEL AKTİVİTELERİ


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
İzmir Çıkışlı Uçaklı Balkanlar ARA TATİL - 4* Otellerde
849,00 EUR
499,00 EUR
1.024,00 EUR
674,00 EUR
849,00 EUR
499,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 479 EUR
16 Kasım - 23 Kasım İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İstanbul

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.