İtalya Turu İzmir Hareketli ARA TATİL

ARA TATİLDE !

İZMİR'DEN İZMİR'E TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE MİLANO GİDİŞ, ROMA DÖNÜŞ TARİFELİ UÇUŞLAR !..


05 NİSAN 2020 PAZAR İZMİR - İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) - MİLANO

Sabah saat 05:45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İÇ HATLAR terminalinde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI/AJET'e ait TK7513 sefer sayılı uçağımız ile 07:15'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Saat 08:25'de varışımızı takiben, yine TÜRK HAVA YOLLARI/AJET'e ait, TK7794 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 09:50'de Milano'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:45'de varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben turumuza başlıyoruz. TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklama Milano/Bergamo yakınlarındaki otelimizde.

 


06 NİSAN 2020 PAZARTESİ MİLANO - (GARDA GÖLÜ / SİRMİONE) - VENEDİK

Sabah kahvaltımızın ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Gezimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso bölgelerinde) otelimizde.

 


07 NİSAN 2020 SALI VENEDİK - (MURANO - BURANO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otelimizde.

 


08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA VENEDİK - (BOLOGNA) - FLORANSA - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından Floransa’ya hareket. Yol güzergahımızda dileyen misafirlerimiz ile İtalya’nın en güzel şehirlerinden Bologna şehir turumuz. Turumuz esnasında Piazza Maggiore, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta ve Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Montecatini yakınlarındaki otelimize varış. Konaklama otelimizde.

 


09 NİSAN 2020 PERŞEMBE MONTECATİNİ (PİSA - PORTOFİNO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Pisa ve Portofino turumuz için hareket. İlk durağımız Pisa. Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Ardından sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Geri dönüşümüzün ardından konaklama otelimizde.

 


10 NİSAN 2020 CUMA FLORANSA - (ORVİETO) - ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Orvieto turumuz için yola çıkıyoruz. Volkanik kayaların üzerine kurulu küçük bir yerleşim yeridir Orvieto. Gezimiz sırasında teleferik ile Şahin Tepesine çıkıyor, buradan da yürüyerek şehrin merkezine ulaşıyoruz. Şehirdeki beyaz ve siyah mermerlerle inşa edilen San Domenico Kilisesi dünyanın en önemli Ortaçağ miraslarından biri olarak kabul ediliyor. Şehrin dar sokaklarında yer alan cafe ve restoranlar, şarap ve makarna satan küçük dükkanlar, el işi ürünler satan hediyelik eşya dükkanları bugünkü gezimize keyif katan diğer unsurlar. İtalya’nın yavaş şehir akımı kapsamında olan bu küçük şehir gerçekten yaşanılır bir yer dedirtiyor insana. Keyifli gezimizin ardından Roma’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Pantheon, Navona meydanı, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Akşam saatlerinde Roma yakınlarındaki otelimize varış ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

 


11 NİSAN 2020 CUMARTESİ ROMA (NAPOLİ ve NEMİ KASABASI )

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz. Turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angoino’nun Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğu. Konaklama Roma'daki otelimizde.

 


12 NİSAN 2020 PAZAR ROMA - İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman ve rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için Roma Fiumicino Havaalanı'na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI/AJET'e ait TK7791 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 13:45'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:15'de varış ve TÜRK HAVA YOLLARI/AJET  TK7490 sefer sayılı 18:40'da kalkacak uçuşu ile İzmir’e hareket. Varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

 


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

-İZMİR / İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) /MİLANO ve ROMA/ İSTANBUL(SAW)/İZMİR  TÜRK HAVA YOLLARI

ANADOLUJET TARİFELİ SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-ŞEHİR GİRİŞ (CHECK POINT) ÜCRETLERİ

-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (CITY TAX)

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-PANORAMİK MİLANO, FLORANSA ve GARDA GÖLÜ / SİRMİONE TURLARI -ROMA'DA 2 GECE -FLORANSA/MONTE CATINI'DE 2 GECE 

-MİLANO/ BERGAMO YAKINLARINDA 1 GECE -VENEDİK PADOVA / NOVENTA / TREVISO BÖLGESİ'NDE 2 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA

-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER

-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 135 (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)

-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL) (uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır)

-SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK  GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30.-)

-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ


İsteğe Bağlı Ekstra Turlar:

(1) PİSA - PORTOFİNO € 95.-
(2) MURANO - BURANO  € 45.-
(3) ROMA-VENEDİK ŞEHİR T.       € 95.-
(4) BOLOGNA  € 55.-
(5) NAPOLİ - NEMİ        € 90.-
(6) ORVİETO  € 45.-

 

4* OTELLERDE; 6 TURLU GEZİ PAKETİ € 425 YERİNE, € 130 İNDİRİM İLE SADECE € 295


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
İtalya Turu İzmir Hareketli ARA TATİL - 3-2* Otellerde
699,00 EUR
449,00 EUR
919,00 EUR
669,00 EUR
699,00 EUR
449,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 429 EUR
05 Nisan - 12 Nisan İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı
İtalya Turu İzmir Hareketli ARA TATİL - 4* Otellerde
749,00 EUR
499,00 EUR
974,00 EUR
724,00 EUR
749,00 EUR
499,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 469 EUR
05 Nisan - 12 Nisan İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.