İtalya Turu İzmir Hareket

1.GÜN İZMİR - İSTANBUL - PİSA - CENOVA - PORTOFİNO - MİLANO

Sabah saat 05:15'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İÇ HATLAR terminalinde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK2307 sefer sayılı uçağımız ile 06:50'de İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket ediyoruz. Saat 07:55'de varışımızı takiben, yine TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1399 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 10:40'da Pisa'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:25'de varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben turumuza başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ilk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Turumuzun ardından Milano’ya hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Milano/Bergamo yakınlarındaki otelimizde.


2.GÜN MİLANO- (GARDA GÖLÜ / SİRMİONE-VERONA) - VENEDİK

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano panoramik şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Verona ve Garda Gölü - Sirmione turlarımız için hareket. İlk durağımız İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. İkinci durağımız Verona. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrar. Bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organizasyonlar ise şehre renk katar. Yapılacak olan Verona panoramik şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Gezimizin ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışın ardından konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso) otelimizde.


3.GÜN (VENEDİK / MURANO - BURANO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otelimizde.


4.GÜN VENEDİK - FLORANSA - ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Roma yakınlarındaki otelimize varış. Konaklama Roma'daki otelimizde.


5.GÜN ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile, tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Pantheon, Navona Meydanı, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Konaklama Roma'daki otelimizde.


6.GÜN ROMA (NAPOLİ ve NEMİ KASABASI )

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz. Turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angoino’nun Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında.  Gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğu. Konaklama Roma'daki otelimizde.


7.GÜN ROMA - (SİENA - SAN GİMİGNANO ) - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Toscana İncileri (Siena - San Gimignano) turumuz için hareket ediyoruz. Muhteşem Toscana bölgesindeki ilk durağımız kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO'nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehri. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Ardından gideceğimiz San Gimignano; 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilmiştir. Burada Cisterne Meydanı'nı ziyaret ediyor ve yöresel lezzetlerden satın alma imkanı. Gezilerimizi takiben Montecatini bölgesindeki otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.


8.GÜN MONTECATİNİ - PİSA - İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Pisa gezimiz. Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Ardından Pisa Havalimanı'na hareket. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1400 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 13:25'de İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:10'da varış ve 19:00'da kalkacak, TÜRK HAVA YOLLARI TK 2336 sefer sayılı uçuşumuz ile İzmir’e hareket. İzmir’e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.


Tur Adı Fiyat
İtalya Kültür Paketi / 4* Otellerde 145 Euro İndirimle 440 Euro yerine 295 €
İtalya Kültür Paketi / 4* Otellerde 145 Euro İndirimle 440 Euro yerine 295 €
0-2 Yaş ücretsiz, 2-12 yaş %30 indirimli
(1) Cenova - Portofino € 85.-
(2) Verona - Sirmione € 65.-
(3) Murano - Burano € 45.-
(4) Roma - Venedik Şehir T. € 95.-
(5) Siena - San Gimignano € 75.-
(6) Napoli - Nemi € 75.-
295,00 EUR

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

-İZMİR / İSTANBUL / PİSA ve PİSA / İSTANBUL / İZMİR
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR
-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK
SİGORTASI  -ŞEHİR GİRİŞ (CHECK POINT) ÜCRETLERİ
-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (CITY TAX)
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve
İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-PANORAMİK FLORANSA, MİLANO ve PİSA TURLARI
-MİLANO / BERGAMO YAKINLARINDA 1 GECE, ROMA
YAKINLARINDA 3 GECE, VENEDİK YAKINLARINDA (Padova-Noventa-
Treviso) 2 GECE, TOSCANA BÖLGESİ / MONTECATİNİ YAKINLARINDA
1 GECE TOPLAM 8 GÜN - 7 GECE SEÇİLEN KATEGORİDEKİ
OTELLERDE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA
-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK
 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120
(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL)
(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL,
VİZE, SAĞLIK  GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30.-)
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ
 


Notlar:

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİ OLUP, SON
KAYIT TARİHİNDEN ÖNCE FİRMAMIZ TARAFINDAN SONLANDIRILABİLİR !..


DİĞER ŞEHİRLERDEN BAĞLANTI İMKANLARINI SORUNUZ !..

iSTEĞE BAĞLI EKSTRA TURLAR

(1) Cenova - Portofino € 85.-
(2) Verona - Sirmione € 65.-
(3) Murano - Burano € 45.-
(4) Roma - Venedik Şehir T. € 95.-
(5) Siena - San Gimignano € 75.-
(6) Napoli - Nemi € 75.-
4*’ OTELLER'DE; 6 TURLU GEZİ PAKETİ ALANA € 440 YERİNE € 145 İNDİRİM İLE € 295


ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİ OLUP,
SON KAYIT TARİHİNDEN ÖNCE FİRMAMIZ TARAFINDAN SONLANDIRILABİLİR !..

EKSTRA TURLARDA 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ, 2-12 YAŞ %30 İNDİRİM


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
İtalya Turu İzmir Hareket - 3-2 * Otellerde
699,00 EUR
479,00 EUR
919,00 EUR
699,00 EUR
699,00 EUR
479,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 459 EUR
05 Ekim - 12 Ekim İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Atatürk Havalimanı
İtalya Turu İzmir Hareket - 4 * Otellerde
749,00 EUR
529,00 EUR
974,00 EUR
754,00 EUR
749,00 EUR
529,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 499 EUR
05 Ekim - 12 Ekim İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Atatürk Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.