İsviçre-Fransa-İtalya

1.GÜN PERŞEMBE İZMİR - MİLANO - (LUGANO) - ZÜRİH

Perşembe günü sabah saat 09:45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ892 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 11:45'de Milano'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben dileyen misafirlerimiz ile birlikte Lugano turumuz. Düzensiz sıralanmış dağlar ve parça parça serpiştirilmiş köy manzaraları ile çevrelenen göllerinin durgun suları, Avrupa'nın en cezbedici manzaralarının arasında yer alıyor. Bu göller yüzyıllar boyunca zenginlerin, ünlülerin ve hatta sadece merak edip gelenlerin bile sürekli uğrak yeri haline gelmiş. Lugano Gölü gezimizi takiben Zürih’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Zürih yakınlarındaki otelimizde.

 


2.GÜN CUMA ZÜRİH - (BERN) - CENEVRE

Sabah kahvaltımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik Zürih şehir turumuz. Zürih Gölü, Eski Gar, Milli Müze, Zürih Katedrali (Grossmunster), Sankt Peterskirche Çan Kulesi'ndeki dünyanın en büyük saati olduğu söylenen saat ve Bahnhofstrasse turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimiz ile birlikte İsviçre'nin başkenti Bern'e doğru yola çıkıyoruz. Bern dik çatılı ortaçağdan kalma evleri, sakince akan Aare Nehri üzerine kurulmuş tarihi yarımadası ve şıklığı ile güzel ve özel bir şehir. Bu şehirde; 1530 yılında yapılmış olan “Zytglogge” (çanlı saat kulesi), Saat Kulesi, Einstein'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı şehir turumuz sırasında panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Cenevre yakınlarındaki otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

 


3.GÜN CUMARTESİ CENEVRE (LOZAN - MONTRÖ - CHILLON ŞATOSU)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Cenevre şehir turumuz. İsviçreliler kendilerini diğer Avrupalılardan ayırıp yalnız kalmayı seven insanlar. Leman Gölü'nün güneybatısındaki Lac Leman'ın Rhone Nehri'yle birleştiği yerde kurulu olan Cenevre kentine bu ismi M.Ö. 52 yılında Sezar vermiş. Bugün Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre aynı zamanda kayak merkezleri, klasik müzik konserleri, sofistik alışveriş merkezleri ve dünyaca ünlü restoranlarıyla önemli bir turistik merkez. Yapacağımız Cenevre panoramik şehir turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Çiçek saati, Saint Pierre Katedrali, BM binaları ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Lozan & Montrö ve Chillon Şatosu turuna katılabilirler. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre'nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu görülecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde.

 


4.GÜN PAZAR CENEVRE - (LYON) - AVIGNON

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Lyon'a hareket ve varışımızı takiben panoramik Lyon şehir turumuz. Görülecek yerler arasında Fourviere Katedrali, St.Martin D'Ainay Bazilikası ve eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Opera Binası, Rhone ve Saone Nehirleri bulunmaktadır. Lyon gezimizin ardından Fransa'nın Provence bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Akdeniz kıyıları, Rhone Nehri ve Alp Dağlarının etekleri arasında uzanan Provence, doğal güzelliği, tarihi ve gelenekleri ile Fransa'nın en ilginç bölgelerinden biridir. Yolculuğumuzun ardından Provence bölgesinin en keyifli şehirlerinden birindeyiz. Rhone nehri kıyısında kurulmuş olan Avignon, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları ile insana huzur veriyor. Bu küçük şehrin ünü ise esas olarak Papalık Sarayı, şehir surları, St. Benezet Köprüsü ve tiyatro festivalinden geliyor. Şehirdeki tüm misafirlerimiz için ücretsiz gezimizin ardından konaklama Avignon yakınlarındaki otelimizde.

 


5.GÜN PAZARTESİ AVIGNON - (LES BAUX DE PROVENCE - AİX EN PROVENCE - COTE D’AZUR) - NİCE

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Fransa'nın en güzel köyü ünvanı ile Les Baux de Provence gezimiz ve ardından Aix Provence - Cote D'Azur turlarımız. Dar sokaklar, birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, irili ufaklı meydanlar, her biri sanat eseri çeşmeler… İşte karşınızda güney Fransa'nın en şık kentlerinden biri olan Aix en Provence. Gezimizin ve vereceğimiz serbest zamanın ardından Cote d'Azur turu. Dünya sosyetesinin göz bebeği Cote d'Azur, daha çok Fransız Riviera'sı olarak tanınıyor. Ilıman iklimi, birkaç yüz kilometre içindeki ünlü şehirleriyle en çok turist çeken bölgeler arasında. İklimi güzel, doğası yemyeşil, şehirleri masal kadar cezbedici. Bu turumuzda görülecek yerler arasında film festivali ile ünlü Cannes Şehri bulunmaktadır. Turumuzun ardından Nice'e transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.

 


6.GÜN SALI NİCE (MONACO - MONTE CARLO - SAN REMO) - CENOVA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Nice şehir turumuz. Nice şehir turunda görülecek yerler arasında; Promenade des Anglais, Massena Meydanı, Vieux Nice (eski şehir) ve Cours Saleya bulunmaktadır. Geçmişi M.Ö. 2000'lere uzanan bu şehir M.Ö.350'lerde sonradan Nice olacak "Nikaia" ismini, Yunan Mitolojisi'ndeki zafer tanrıçası Nike'tan almış. 1890'larda İngiliz aristokratların iklimini sevip bölgeye yerleşmeleri, romanlara, resimlere konu olması, 1900 yılında elektrikli tramvayın çalışmaya başlaması bölgenin kaderini değiştirmiş. Bu kent o gün bu gündür her yıl binlerce turistin akınına uğruyor. Şehrin fıskiyeleri ile ünlü merkezi Massena Meydanı. Bu meydandan sahil boyunca batıdaki havaalanına kadar uzanan kordon, bölgeyi meşhur eden İngiliz'ler adına Promenade des Anglais ismiyle anılıyor. Cafe'ler, oteller ve restoranlar ile süslü bu kordonda keyifli yürüyüşler yapma sırası bu sefer sizde. Bu arada eski Nice'te yürürken bir köşe başında, Osmanlı kuşatmasından kalan bir duvara iliştirilmiş gülle görürseniz şaşırmayın. Bir dönem Osmanlı kuşatması sırasında Barbaros Hayrettin Paşa'nın toplarından atıldığı rivayet ediliyor bu güllenin. Turumuz sonrası serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte Corniche yolu ile Monaco prensliğini keşfe çıkacağız. Monaco'ya varış ve panoramik Monaco şehir gezisi. Prenslik Sarayı, Notre Dame Katedrali ve dünyaca ünlü Monte Carlo göreceğimiz yerler arasında. Yolumuz üzerinde adına müzik festivalinden aşina olduğumuz keyifli İtalyan kasabası San Remo'yu görmeyi de ihmal etmiyoruz. Günün sonunda konaklama Cenova yakınlarındaki otelimizde.

 


7.GÜN ÇARŞAMBA CENOVA- MİLANO

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ “Düşlerdeki Şehir; Cenova” turumuz. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Milano’ya hareket ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklamam Milano yakınlarındaki otelimizde.

 


8.GÜN PERŞEMBE MİLANO - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından geri dönüş yolculuğumuz için Milano Malpensa Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVAYOLLARI’na ait, XQ893 sefer sayılı, saat 14:40'da kalkacak uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT geri dönüş yolculuğu. İzmir'e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

 


Tur Adı Fiyat
İsviçre - Fransa Kültür Paketi / 4-3* Otellerde 170 Euro İndirimle 465 Euro yerine 295 Euro
İsviçre - Fransa Kültür Paketi / 4-3* Otellerde Otellerde KAYIT ESNASINDA PAKET OLARAK ALINDIĞI TAKDİRDE 170 Euro İndirimle 465 Euro yerine 295 Euro

0-2 Yaş ücretsiz, 2-12 yaş %30 indirimli

(1) LUGANO € 65.-
(2) BERN € 65.-
(3) LOZAN - MONTRÖ - CHILLON ŞATOSU € 85.-
(4) LYON € 65.-
(5) LES BAUX DE PROVENCE € 35.-
(6) AIX EN PROVENCE-COTE D’AZUR € 85.-
(7) MONACO - MONTE CARLO - SAN REMO € 65.-*Tüm kültür paket indirimleri kayıt anında alınması durumunda geçerlidir.
295,00 EUR

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

-İZMİR / MİLANO / İZMİR SUN EXPRESS HAVA YOLLARI SEFERLERİ İLE AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞLAR
-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ
-PANORAMİK ZÜRİH, CENEVRE, AVİGNON, NİCE, CENOVA ve MİLANO 6 ADET ŞEHİR TURU
-PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGELERDE TOPLAM 8 GÜN 7 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA
-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
-LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 135 (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL)(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) 
-SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ: € 15 (70 yaş üzeri € 30.-)
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ


İsteğe Bağlı Ekstra Turlar:

(1) LUGANO  € 65.-
(2) BERN   € 65.-
(3) LOZAN - MONTRÖ - CHILLON  ŞATOSU  € 85.-
(4) LYON   € 65.-
(5) LES BAUX DE PROVENCE  € 35.-
(6) AIX EN PROVENCE-COTE D’AZUR € 85.-
(7) MONACO - MONTE CARLO - SAN REMO   € 65.-

7 ADET KÜLTÜR TURUNUN KAYIT ANINDA PAKET OLARAK ALINMASI HALİNDE EKSTRA TURLARDA ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

4-3* OTELLERDE TÜM TURLARI KAYIT ANINDA ALINMASI DURUMUNDA € 170 İNDİRİM İLE € 465 YERİNE € 295

EKSTRA TURLARDA 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ,  2-12 YAŞ %30 İNDİRİM


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
İsviçre-Fransa-İtalya - 3-2* Otellerde
919,00 EUR
549,00 EUR
1.239,00 EUR
869,00 EUR
919,00 EUR
549,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 529 EUR
30 Temmuz - 06 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 4-3* Otellerde
969,00 EUR
599,00 EUR
1.314,00 EUR
944,00 EUR
969,00 EUR
599,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 569 EUR
30 Temmuz - 06 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 3-2* Otellerde
919,00 EUR
549,00 EUR
1.239,00 EUR
869,00 EUR
919,00 EUR
549,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 529 EUR
20 Ağustos - 27 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 4-3* Otellerde
969,00 EUR
599,00 EUR
1.314,00 EUR
944,00 EUR
969,00 EUR
599,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 569 EUR
20 Ağustos - 27 Ağustos İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 3-2* Otellerde
919,00 EUR
549,00 EUR
1.239,00 EUR
869,00 EUR
919,00 EUR
549,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 529 EUR
03 Eylül - 10 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 4-3* Otellerde
969,00 EUR
599,00 EUR
1.314,00 EUR
944,00 EUR
969,00 EUR
599,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 569 EUR
03 Eylül - 10 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 3-2* Otellerde
919,00 EUR
549,00 EUR
1.239,00 EUR
869,00 EUR
919,00 EUR
549,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 529 EUR
17 Eylül - 24 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İsviçre-Fransa-İtalya - 4-3* Otellerde
969,00 EUR
599,00 EUR
1.314,00 EUR
944,00 EUR
969,00 EUR
599,00 EUR
0 - 2 yaşa kadar 100 EUR
2 - 12 yaşa kadar 569 EUR
17 Eylül - 24 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.