Erzurum - Kars Turu

1. GÜN

Sabah 05:30’da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup 07:10 uçağı ile, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS hava yolları ile Erzurum’a ulaşıyoruz. Soğuk denince akla gelen ilk şehir olan Erzurum’u tanımaya hemen başlıyoruz. Üç Kümbetler; klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleridir. Ardından Yakutiye Medresesi ve Erzurum Ulu Camiyi ziyaret ediyoruz. Cami 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli ve halen aktif haldedir. Ardından 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi bir ortamda yapılan eserlerden birisi olan Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Öğlen Anadolu‘nun bilinen en eski yemeklerinden biri olan Cağ Kebabı yemek için serbest zaman. Keyifle geçen öğle yemeğimizin ardından Kars’a gitmek üzere Erzurum Tren Garına doğru yol alıyoruz. Saat 15:15 da hareket edecek olan Kars trenine biniyoruz. Ortalama 4saat süren keyifli tren yolculuğunun ardından Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.

 


2.GÜN

Otelimize aldığımız sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 45 dakika sürecek olan yolculuğumuz sonunda Arpa Çay’ın açtığı Derin Vadi’ye ulaşıyoruz. Burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımızdır. Bu sınır üzerinde bulunan Ani Antik Kent’i oldukça önemli bir geçmişe sahiptir. Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığının şehri yeni merkez seçip inşa etmesiyle başlamış , daha sonra Bizans , Selçuklu , Gürcü , Osmanlı ve Timur egemenliklerine ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği , ilklerin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde Surlar ve Aslanlı Kapı, Manu Cehr Camii, Aziz Gregor  Kilisesi, Surp Krikor Kilisesi, Keçel Kilisesi ve Büyük Katedral göreceğimiz eserlerden bazılarıdır. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımında bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği için alternatif olarak Çıldır Gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık olarak bilinen balıktan yiyebilirsiniz. Rehberimiz eşliğinde akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 

 


3.GÜN

Sabah kahvaltısının ardından Kars’ın önemli gezi noktaları Kanlı Tabya Müzesi, Sarıkamış Katerina Av Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Keyifli geçen öğle yemeğimizin ardından Kars Kalesini geziyoruz. Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecektir. Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisini yansıtan en önemli eserlerden biri olan Fethiye Camii’yi ziyaret ediyoruz. 19. yy. ‘da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir. Kars ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip ilk tarihi kentidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde Kars sokaklarını keşfettikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


4.GÜN

Sabah kahvaltısının ardından Kars Arkeoloji Müzesi, 12 Havariler Kilisesi ve Kars’ın önemli gezi noktalarından biri olan Evliya Cami’ye gidiyoruz. Bu tarihi cami Ebü’l Hasan Harakani için yaptırılmıştır.  Anadolu’nun Türkleşmesinde ve aydınlanmasında büyük rol oynayan evliyalardan birisidir. Rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri aldıktan sonra Kars kent merkezindeki alışveriş yürüyüşümüz sonrası turumuzu sonlandırıyoruz. Sun Express Havayolları’na ait XQ9115 sefer sayılı, saat 13:45’de olan uçağımız için Kars Havalimanına doğru dönüş yoluna çıkıyoruz. Bir başka Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz...
NOT: Tren ulaşımı ile ilgili rötar vb. gibi aksi durumlarda Erzurum-Kars arası ulaşım karayolundan otobüs ile yapılabilir.

 


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

* Ulaşım                                               
* Otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama     
* Otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama                                   
* Erzurum-Kars Doğu Ekspresi Tren Bileti                                 
* Rehberlik hizmeti                
* Zorunlu seyahat sigortası                                                         
* Uçak bileti                                                                                   


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

* İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı     
*  Öğle yemekleri                
*  Müze-Ören Yeri ve Milli Park giriş  
*  Ekstra turlar ve şahsi harcamalar         
* Çıldır gölü kızak keyfi ( hava şartlarına BAĞLI )      
  * İsteğe bağlı yemekli kafkas gecesi eğlencesi                                      

 


Notlar:

** Nakit fiyatına kredi kartı ile tek çekim, taksitli ödeme koşullarını lütfen sorunuz**
 
ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN  YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.
Hatırlatmalar;*Tur rehberimiz; hava ve yol şartları, gezi güzergahında olabilecek olağanüstü durumlar nedeni ile gezi esnasında programın aslına sadık kalmak koşulu ile değişiklikler yapabilir. *Turlarımızda katılımcı sayısına göre 46, 31, 27 kişilik araçlar kullanılabilir. Yolcu turu satın alırken bu durumu kabul etmiş sayılır.*Araçta, gezi sırasında ve konaklama tesislerinde unutulan ve kaybolan eşyalardan dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.*Konaklanılan otellerde aynı kategoride bir başka otelle değişiklik yapılabilir. * Müze ve ören yeri girişleri fiyata dahil değildir. Bu yüzden müze kartlarınızı ve bazı müzelerde geçerli olması nedeni ile mesleki kimliklerinizi lütfen yanınızda bulundurunuz.
* Fiyatlar kontenjanlar dahilinde geçerli olup yayınlandığı gün için geçerlidir. Fiyatlarda ve kart kampanyalarında değişiklikler olabilir.*Tur programı ve Lady Travel kayıt formu ve sözleşmesinin bir parçasıdır.


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Erzurum - Kars Turu - Otellerde Konaklama

1.925,00 TRY

2.175,00 TRY

1.925,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1629 TRY
20 Mart - 23 Mart İzmir Adnan Menderes Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.