Butik Van Turu

1.GÜN

Sabah saat 04:30 da Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar Terminalinde Lady Travel görevlileriyle buluşuyor ve check- in işlemlerimizi tamamladıktan sonra 06:10 SUNEXPRESS HAVAYOLLARI ile İzmir’den Van ’a hareket ediyoruz. Bizleri karşılayan rehberimizle birlikte meşhur Van kahvaltısını (extra) alacağımız Van merkeze gidiyoruz. Kahvaltı molamızın  ardından Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Osmanlı Mezarlığını panaromik olarak gezdikten sonra Akdamar Adası’na keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Akdamar Kilisesi’nin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kur’an-ı Kerim’den alıntı taş kabartmalarını Rehberimiz eşliğinde detaylı bir şekilde inceliyoruz. Van Merkezde serbest zaman ardından 5*ELITE WORLD Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2.GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Muradiye Şelalesi’nde kısa bir mola vererek çaylarımızı yudumlama ve fotoğraf çekme imkanı buluyoruz.Daha sonra Osmanlılarla Safevi Devleti arasında olan Çaldıran Savaşı’nın yapıldığı ovayı geçip panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı’ nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp Ağrı Dağı ( Ararat ) Manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varıyoruz. Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra, efsanevi aşk hikayelerinde Aslı ile Kerem’in aşkının geçtiği yer olan Keşiş bahçesini otobüsümüzle görerek tüm görkemiyle  Doğubayazıt ovasına hakim olan yapımız 99 yıl süren İshakpaşa Sarayı’ nı  geziyoruz. Urartuların İran sınırına yakın son kalelerinden birini de görüp Van ‘ a dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5*ELITE WORLD otelimizde.


3.GÜN

Sabah otelimizde kahvaltımızı altıktan sonra otelimizden ayrılıp  Urartuların en önemli başkenti Eski Van  (Tuşba’yı) Pers, Urartu , Ermeni , Selçuklu ve Osmanlı Kültürünü görüyoruz. Ardından Van Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Van Müzesi ve Arubani Art Gezisi’nin ardından (Van Kedisi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü) Van Turumuzu sonlandırıyoruz. Sun Express Havayolları’na ile 14:35 uçağımız için Van Havaalanına doğru dönüş yoluna çıkıyoruz. Bir başka LADY TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz....


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları    

2 Gece yarım pansiyon konaklama                                  

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri               

Seyahat Sigortası 

İzmir’den Gidiş Dönüş Uçak Biletleri                                                     


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Müze, Ören Yeri ve Milli Park ücretleri        

İlk gün alınan sabah kahvaltısı ve Öğle yemekleri   

Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları     

Akdamar Adası Geçiş Ücreti


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Butik Van Turu - 5* Otellerde

1.439,00 TRY

1.569,00 TRY

1.439,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1239 TRY
26 Eylül - 28 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.