Butik Diyarbakır & Mardin & Şanlıurfa

1.GÜN

Sabah 04:30‘da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Terminalinde buluşuyor ve Sunexpress hava yolları‘na ait Saat 06:00 uçuşu ile DİYARBAKIR ‘a uçuyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından Kahvaltımızı yapıp Çin Seddi ’nden sonra dünyada korunagelmiş en uzun 2.yapı olan Diyarbakır Surları ‘nı görüp şehir turuna başlıyoruz. İhtişamı ile büyüleyecek bir başka önemli yapı ULU CAMİİ ’ne gidiyoruz. Şehir turumuzdan sonra BATMAN’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından HASANKEYF ’e ulaşıyoruz. Yapımı devam eden Ilısu Barajı’ndaki son gelişmelere ve taşınan eserlerin boşalan yerlerine şahitlik ettikten sonra sular altında kalacak kentte ziyaretimizi yapıp MİDYAT ’a gidiyoruz ve DEVLET KONUKEVİ ’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARDİN ‘daki otelimizde


2.GÜN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİİ ’ni gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Ardından Mardin Şehir Turu yapıp yolumuzu MARDİN ’in 5 km dışında bulunan, DEYRULZAFARAN MANASTIRI ’na çeviriyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanileri ‘nin Patriklik Merkezi olan Manastır, 1937 yılında Süryani Patrikliği ‘nin Suriye ’ye taşınmasına rağmen hala Süryaniler’in Hac Merkezi olarak kabul edilmektedir. Gezimizin ardından ŞANLIURFA ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde oluşumu günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine dayanan GÖBEKLİTEPE ’ye gidiyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ‘nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünyanın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Tevrat'ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran'a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ ’ni Surları’nı ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni ziyaret edip otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. *Rehber eşliğinde Sıra Gecesi opsiyonludur.
 


3.GÜN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ. İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİİ’ni ziyaret ederek güne başlıyoruz. Ardından Urfa Müzesi’ni ziyaret edip GAZİANTEP ‘e doğru yola çıkıyoruz.  Gaziantep’te yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından yürüyerek Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü kebaplarından ve baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Ardından rehberimizin vereceği saatte buluşuyor ve Gaziantep havalimanına gidiyoruz. Sunexpress Hava Yolları‘na ait Saat 22:25 uçuşu ile İZMİR ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.
Başka bir Lady Travel organizasyonunda buluşmak dileğiyle...


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Çevre gezileri ve Yarım Pansiyon konaklama
Lüks otobüslerle ulaşım
İzmir’den Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Uçak bileti Gidiş - Dönüş


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri
İlk Alınan Sabah Kahvaltısı - Alkollü alkolsüz içecekler
 


Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
Butik Diyarbakır & Mardin & Şanlıurfa - Otellerde

1.579,00 TRY

1.779,00 TRY

1.579,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 100 TRY
2 - 12 yaşa kadar 1409 TRY
10 Eylül - 12 Eylül İzmir Adnan Menderes Havalimanı

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.