Ayvalık Cunda Turu

1.GÜN

Sabah 07:15 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 07:30 Üçyol Yazıhaneler önü,07:45 Bornova E.Ü.H. önü, 08:00 Girne Mc Donalds önü,08:10 Karşıyaka Anıt Karşısından, 08:15 Girne Yunuslar Mavi Kule, 08:20 Bostanlı İskelesi önü, 08:30 Mavişehir Mavibahçe Avm misafirlerimizi alıp seyahatimize başlıyoruz, uygun bir tesiste kahvaltı molamızın ardından Altınova-Ayvalık yol güzergahıyla Sarımsaklı girişiyle tarihte Yeniçerilerin yerleştirildiği şirin mi şirin köy; Yeniçarahori (Küçükköy) e ulaşıyoruz rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra belleklerimizde yer edecek otantik müzesini ve sokaklarını geziyor sabah kahvemizi köy kahvesinde içiyor ve Ayvalık merkeze geçiyoruz arzu eden misafirlerimizle Çınarlı camii(Aya Yorgi Kilisesi), Saatli camii (Aya Yanni Kilisesi),at arabacılar meydanını görüp sokak aralarında dolaşıyoruz. Sahilinde yürüyüş yapıyor daha sonra Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek Cunda(ALİBEY) adasına ulaşıyor ve öğle yemeğimizi almak üzere serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile balık keyfi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ünlü Ayvalık tostu yiyebilirler. Yemek molamız ın ardından Taksilyaris Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi) ziyaretimizi yapıyor Sevim-Nejdet Kent Kütüphanesi ve şapel (un değirmeni) ziyaretimiz sonrası Cunda manzarasını fotoğraflıyoruz. Keyifle geçen günümüzün ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2.GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor Eski adı Papazlık olan Altınoluk köyüne gidiyoruz. Burada Abdullah Efendi Konağını geziyor, Edremit körfezi manzarasını seyredip bu güzellikleri fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Kazdağları eteklerinde bulunan bir başka yerleşime doğru hareket ediyoruz. Yol haritamızda Yeşilyurt Köyü (Büyük Çetmi) bulunuyor. Taş evlerden oluşan bu şirin köy 90 hane ve yaklaşık 200 kişilik nüfusa sahip. Köy Kaz Dağları’nın göbeğinde yer almaktadır. Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili tam bir oksijen deposu. Tuncay Kurtiz’in de Bir gün ölürsem beni Yeşilyurt’a gömün” dediği gibi huzurun da adıdır Yeşilyurt. Buranın sokaklarında dolaşıyor ve kaz dağlarına özgü organik ürünlerinden alma imkanı buluyoruz. Vereceğimiz bir doğa molası ardından bir başka güzellik 1300 yıllık geçmişi olan, Orta Asyadan gelen kayı boyunun yerleştiği Kızılkeçili Köyüne ulaşıyor burada 855 yıllık anıt ağacı görüyoruz. Dere kenarındaki doğa yürüyüşümüzle bol oksijen depolayıp daha sonra keyifli bir yolculukla İzmir’e ulaşıyoruz bir sonra ki Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Tur Adı Fiyat

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 1 Gece yarım pansiyon konaklama

* Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze, Ören Yeri ve Milli Park ücretleri

* Öğle yemekleri

* İlk gün alınan sabah kahvaltısı

* Molalarda ve Otellerde ekstra yiyecek içecek


Kalkış - Dönüş Tarihleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
İndirim Adı İndirim Tipi İndirim Alt Tipi İndirim Miktarı Satış Tarih Aralığı: Tur Kalkış Tarihi Aralığı
DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.